Halloween Spooktacular Tournament Update

Image result for witch pumpkin

Scroll down for weekend 1 Results!

Tournament Documents can be found here:  Tournament Documents

Weekend 1 Results: 8U  12U

Weekend 2 Schedules: 10U  14U

  • Friday 10/20
    4:45 PM
    Santa Ana Bomb Squad (A) vs West Grove eLIMEnators (A)
    END-1  
  • Friday 10/20
    4:45 PM
    Fountain Valley Force (B) vs South HB Hot Shots (B)
    END-2  
  • Friday 10/20
    4:45 PM
    Fountain Valley Beast Mode (C) vs West Grove Blue Crew (C)
    END-3  
  • Friday 10/20
    4:45 PM
    Fountain Valley The 10U Team (D) vs Cypress Base Bandits (D)
    END-4  
  • Friday 10/20
    4:45 PM
    Fountain Valley Wolfpack (E) vs West Grove Xplosion (E)
    END-5  
  • Friday 10/20
    4:45 PM
    Fountain Valley Lightning (F) vs Huntington Beach Koral Krushers (F)
    END-6  
  • Saturday 10/21
    9:00 AM
    FV-6U1 vs WG-6U1 Cherry Bombs
    FV-7  
  • Saturday 10/21
    9:00 AM
    GG-6U1 vs WG-6U2 Smurfettes
    LAK-3  
  • Saturday 10/21
    9:00 AM
    HB-8U3 vs WG-8U2 Storm
    CV-3  
  • Saturday 10/21
    9:00 AM
    GG-8U1 vs WG-8U4 Riptide
    LAK-2  
  • Saturday 10/21
    9:00 AM
    SA-12U2 vs WG-12U2 Misfits
    CT-1  
  • Saturday 10/21
    9:30 AM
    Cypress Madusa (G) vs Fountain Valley Elite (G)
    END-5  
  • Saturday 10/21
    9:30 AM
    Downey Rage (H) vs Fountain Valley Eliminators (H)
    END-6  
  • Saturday 10/21
    9:45 AM
    West Grove eLIMEnators (A) vs Cerritos Blue Fury (A)
    END-1  
  • Saturday 10/21
    9:45 AM
    South HB Hot Shots (B) vs Huntington Beach Killer Cleats (B)
    END-2  
  • Saturday 10/21
    9:45 AM
    West Grove Blue Crew (C) vs Cerritos Gray Diamonds (C)
    END-3  
  • Saturday 10/21
    9:45 AM
    Cypress Base Bandits (D) vs Tustin Infrared (D)
    END-4  
  • Saturday 10/21
    10:30 AM
    WG-8U2 Storm vs HB-8U3
    CV-3  
  • Saturday 10/21
    10:30 AM
    WG-8U4 Riptide vs GG-8U1
    LAK-2  
  • Saturday 10/21
    10:45 AM
    WG-12U2 Misfits vs SA-12U2
    CT-1  
  • Saturday 10/21
    11:10 AM
    Cypress Madusa (G) vs Downey Punishment (G)
    END-5  
  • Saturday 10/21
    11:10 AM
    Downey Rage (H) vs Santa Ana Lokas (H)
    END-6  
  • Saturday 10/21
    11:30 AM
    Santa Ana Bomb Squad (A) vs Cerritos Blue Fury (A)
    END-1  
  • Saturday 10/21
    11:30 AM
    West Grove Xplosion (E) vs South HB Tsunami (E)
    END-2  
  • Saturday 10/21
    11:30 AM
    Fountain Valley Beast Mode (C) vs Cerritos Gray Diamonds (C)
    END-3  
  • Saturday 10/21
    11:30 AM
    Huntington Beach Koral Krushers (F) vs South HB White Out (F)
    END-4  
  • Saturday 10/21
    12:15 PM
    HB-8U2 vs WG-8U1 e-LEMON-ators
    CV-3  
  • Saturday 10/21
    12:15 PM
    GG-8U2 vs WG-8U3 Chaos
    LAK-2  
  • Saturday 10/21
    12:30 PM
    SA-12U1 vs WG-12U1 Legends
    CT-1  
  • Saturday 10/21
    12:50 PM
    Fountain Valley Elite (G) vs LB Heartwell Bomb Squad (G)
    END-5  
  • Saturday 10/21
    12:50 PM
    Fountain Valley Eliminators (H) vs Fountain Valley 14U (H)
    END-6  
  • Saturday 10/21
    1:15 PM
    Huntington Beach Killer Cleats (B) vs Fountain Valley Force (B)
    END-1  
  • Saturday 10/21
    1:15 PM
    Fountain Valley Wolfpack (E) vs South HB Tsunami (E)
    END-2  
  • Saturday 10/21
    1:15 PM
    Tustin Infrared (D) vs Fountain Valley The 10U Team (D)
    END-3  
  • Saturday 10/21
    1:15 PM
    Fountain Valley Lightning (F) vs South HB White Out (F)
    END-4  
  • Saturday 10/21
    1:45 PM
    WG-8U1 e-LEMON-ators vs HB-8U2
    CV-3  
  • Saturday 10/21
    1:45 PM
    WG-8U3 Chaos vs GG-8U2
    LAK-2  
  • Saturday 10/21
    2:15 PM
    WG-12U1 Legends vs SA-12U1
    CT-1  
  • Saturday 10/21
    2:30 PM
    Downey Punishment (G) vs LB Heartwell Bomb Squad (G)
    END-5  
  • Saturday 10/21
    2:30 PM
    Santa Ana Lokas (H) vs Fountain Valley 14U (H)
    END-6  
  • Saturday 10/21
    3:30 PM
    1st Place (B) vs 3rd Place (D)
    END-1  
  • Saturday 10/21
    3:30 PM
    1st Place (C) vs 2nd Place (A)
    END-2  
  • Saturday 10/21
    3:30 PM
    1st Place (E) vs 3rd Place (A)
    END-3  
  • Saturday 10/21
    3:30 PM
    1st Place (F) vs 2nd Place (D)
    END-4  
  • Saturday 10/21
    4:15 PM
    3rd Place (B) vs 3rd Place (C)
    END-5  
  • Saturday 10/21
    4:15 PM
    3rd Place (E) vs 3rd Place (F)
    END-6  
  • Sunday 10/22
    9:30 AM
    1st Place (A) vs G0 Winner
    END-1  
  • Sunday 10/22
    9:30 AM
    2nd Place (E) vs 2nd Place (F)
    END-2  
  • Sunday 10/22
    9:30 AM
    1st Place (D) vs G0 Winner
    END-3  
  • Sunday 10/22
    9:30 AM
    2nd Place (B) vs 2nd Place (C)
    END-4  
  • Sunday 10/22
    9:30 AM
    1st Place (G) vs 4th Place (H)
    END-5  
  • Sunday 10/22
    9:30 AM
    1st Place (H) vs 4th Place (G)
    END-6  
  • Sunday 10/22
    11:30 AM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-1  
  • Sunday 10/22
    11:30 AM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-2  
  • Sunday 10/22
    11:30 AM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-3  
  • Sunday 10/22
    11:30 AM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-4  
  • Sunday 10/22
    11:30 AM
    2nd Place (H) vs 3rd Place (G)
    END-5  
  • Sunday 10/22
    11:30 AM
    2nd Place (G) vs 3rd Place (H)
    END-6  
  • Sunday 10/22
    1:30 PM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-1  
  • Sunday 10/22
    1:30 PM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-3  
  • Sunday 10/22
    1:30 PM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-5  
  • Sunday 10/22
    1:30 PM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-6  
  • Sunday 10/22
    3:30 PM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-3  
  • Sunday 10/22
    3:30 PM
    G0 Winner vs G0 Winner
    END-2  
    

Congratulations to our Halloween Spooktacular 8U/12U Finalists!!

8U Champions - West Grove Riptide

8U Runners Up - Fountain Valley Combat Ready

12U Champions - Cypress Explosion

12U Runners Up - Garden Grove Killer Kleats

 

Have a concern? How can we improve? Kudos to the Board? 

Please email us at comments@westgrovesoftball.com


Our Sponsors

Get Connected

Get the latest news